Lyžařský kurz

ZHODNOCENÍ LYŽAŘSKÉHO KURZU

I přes letošní nestálost zimního počasí se počátkem března konal lyžařský kurz tříd HT1., GS1., KS1. v samotném srdci Jizerských hor v Bedřichově. Tento kurz je neodmyslitelnou součástí našeho školního vzdělávacího programu. Výcviku se zúčastnilo celkem 42 žáků a doprovázelo je 5 instruktorů.

Žáci měli možnost zdokonalit nejen své lyžařské dovednosti, ale také dovednosti na běžeckých lyžích a v snowboardingu.

Po poctivém tréninku na sjezdovce či v běžkařské stopě se nezahálelo ani na chatě. Každý večer probíhaly odborné přednášky na téma historie lyžování, bezpečnost na horách, péče o výstroj a výzbroj. Poctila nás i návštěva člena horské služby, který žáky seznámil s prací záchranářské činnosti v horském prostředí a poskytování předlékařské první pomoci.

Lyžařský výcvik jsme si všichni po všech stránkách užili.

Děkuji všem instruktorům za veškerou práci a pomoc na lyžařském výcviku.

Video z kurzu najdete na tomto odkazu:

Michal Hampl – vedoucí lyžařského kurzu