KS3-Projektový den

Projektový den-Technika v medicíně

Projektový den, na téma Technika v medicíně proběhl v úterý 8. 2. 2022 na Fakultě zdravotnických studií na TUL. Tohoto projektového dne se zúčastnily žákyně třetího ročníku oboru kosmetické služby v rámci předmětu zdravověda.
Odborné přednášky a praktické ukázky probíhaly pod vedením akademických pracovníků fakulty. Žákyně měly možnost si vyslechnout velice zajímavé přednášky na témata zaměřující se na vyšetřovací metody v medicíně, využití elektrické energie při diagnostice, ale i léčbě různých stavů, měření elektrických vlastností našeho těla a zjištění zda naše tkáně a orgány fungují správně. Dalším z témat bylo vybavení sanitního vozu a možnosti ošetření pacientů a samozřejmě také základy první pomoci se zaměřením na KPR-kardiopulmonální resuscitaci.
V rámci praktické části si žákyně mohly pod kontrolou erudovaných zdravotníků zážitkovou formou vyzkoušet tzv. natáčení EKG, EMG, elektroléčbu a samozřejmě poskytování první pomoci na simulátoru Sim Man 3G.