HT4 Praha

Blížící se stoleté výročí vzniku republiky si žáci naší školy připomínají nejrůznějšími způsoby. Jednou z těchto tematicky zaměřených akcí byla návštěva výstav Doteky státnosti a Stráž na Hradě pražském. Na cestu do Prahy jsme se vydali 25. 9. 2018. Přestože centrum města bylo plné turistů a cestu na Hrad komplikovaly dlouhé fronty před osobními prohlídkami, vše jsme nakonec zvládli dle plánu. Výstavní exponáty nebyly řazeny chronologicky, ale každý oddíl měl svůj vlastní obsah: příběh vlajky, česká píseň, vznik české armády, řády a vyznamenání, prezidenti apod. Následná procházka sluncem zalitou Svatováclavskou vinicí a uličkami staré Prahy pak ještě posílila naše přesvědčení, že máme tu nejkrásnější metropoli na světě. Děkujeme všem účastníkům za zájem a dobré chování.

Za pedagogický dozor Z. Palová a O. Parmová.