2023-KG projekt

Projektový den první pomoci

Dne 13. 12. 2023 na naší škole probíhal ve spolupráci se SŠ Kateřinky projektový den první pomoci. Tohoto projektového dne se zúčastnily žákyně druhého a čtvrtého ročníku oboru kosmetické služby (KG4) v rámci předmětu zdravověda. Studentky měly možnost si prakticky vyzkoušet předlékařskou první pomoc, ošetření a péči o zraněné. Figuranty a lektory byli studenti čtvrtého ročníku Z4A oboru bezpečnostně právní činnost pod odborným vedením třídní učitelky Mgr. Barbory Sojákové.

Na jednotlivých stanovištích si žákyně mohly vyzkoušet poskytnutí první pomoci u zlomenin, popálenin, krvácení, poskytnutí KPR-kardiopulmonální resuscitace včetně užití AED-automatického externího defibrilátoru, atd. Během projektového dne žákyně měly možnost pochopit význam první pomoci a její důležitost v běžném životě i u nezdravotníků.

Ráda bych všem zúčastněným tímto poděkovala za aktivitu a popřála minimum úrazů avšak s maximální péčí.

Aneb „štěstí přeje připraveným“.

Mgr. Kateřina Sojáková
organizátorka projektového dne