2023-jizni_cechy

EXKURZE HT4, HT3 DO JIŽNÍCH ČECH

Ve dnech 3. – 4. října se třídy HT3 a HT4 zúčastnily dvoudenní exkurze po jižních Čechách. Po brzkém ranním odjezdu z Liberce následovala cesta do kláštera Zlatá Koruna, kde jsme se všichni se zájmem seznámili s historií cisterciáckého řádu a také gotickým slohem. Poté následoval přejezd do nádherného Českého Krumlova. Tam se ujali studenti HT4 slova a provedli své spolužáky po městě i zahradami zámku. Cesta prvního dne směřovala dále do Českých Budějovic. Opět následovala prohlídka města spolu s výstupem na Černou věž, což znamenalo překonání 225 schodů nejen nahoru, ale i dolů. Po objevení bludného kamene jsme se všichni s radostí odebrali na ubytování. Druhý den začal prohlídkou vesničky Holašovice společně s místním Stonehenge. A potom už přišla na řadu poslední zastávka, klenot zdejšího kraje, zámek Hluboká nad Vltavou. Po prohlídce zámku a zahrad už následovala jenom cesta domů, která k překvapení všech ubíhala velmi rychle a ve velké pohodě, a to i za přispění zajímavých příspěvků studentů HT4. Během exkurze jsme navštívili krásná a zajímavá místa spolu se dvěma památkami UNESCO. Největším přínosem bylo to, že se o celou organizaci exkurze spolu s průvodcováním postarali studenti HT4 a starali se nás o všechny velmi dobře. Škoda jen, že už to byla jejich poslední exkurze, jelikož už je před nimi pouze jejich poslední velká událost, maturita.