2022-HT2-Stezka Karolíny Světlé

Dne 3. 6. 2022 se žáci třídy HT2. vypravili do Světlé pod Ještědem. Žáci prošli naučnou stezku věnovanou osobnosti Karoliny Světlé a navštívili Lesopark Horka.  Díky informacemi nabitému a poutavému vyprávění Mgr. Oldřišky Parmové mohli žáci poznat místa spjatá s životem a dílem Karoliny Světlé, dobové zvyky, život v našem regionu v 19. století. Krásnou krajinu pod Ještědem jen podtrhlo nádherné počasí.

Připojuji několik komentářů žáků:

„Líbilo se mi celé místo, skoro žádný člověk, všude krásné louky a lesy, čistý vesnický vzduch a vůně sena. Zároveň jsem se hodně dozvěděla o jedné z našich slavných spisovatelek z našeho okresu. Paní průvodkyně byla velmi milá a příjemná.“
„Na exkurzi se mi nejvíce líbilo, že celý den byl doprovázen pohodovou náladou a milou paní průvodkyní.“
„Exkurze byla zajímavá a poučná. Paní Parmová nám dala názorný příklad, jak máme průvodcovat.“
„Líbilo se mi zajímavé povídání o Karolíně Světlé i krásná příroda, výhledy na krajinu. Zajímavý byl i lesopark s velkým obrem. Díky krásnému počasí a dobré náladě jsme si exkurzi všichni moc užili.“

Mgr. Zdeňka Palová