2020 H2A projektovy den

Projektový den ve škole „Den zdravých vlasů“.

Projektový den se konal 6. 2. 2020 s žáky 2. ročníku oboru kadeřník (třída H2. A). Osloveným odborníkem byla kadeřnice Michaela Bretschneiderová s letitou praxí. Kadeřnice žáky seznámila s významem systematické péče o dlouhé vlasy včetně použití a účinků přípravků vlasové kosmetiky. Současně předvedla na cvičných hlavách postup regeneračního zábalu a postup ruční masáže vlasů. Na modelkách z řad žáků předvedla různé varianty tvorby účesů z dlouhých vlasů.

Vytvořené pracovní týmy žáků si vyzkoušely všechny pracovní postupy jak na cvičných hlavách tak na sobě. Poznatky z projektového dne žáci využijí při práci na odborném výcviku.

Michaela žákům odpověděla na všechny dotazy, které se většinou týkaly reality každodenní pracovní náplně v kadeřnictví. Setkání s odborníkem z praxe je vždy pro žáky silnou motivací stát se úspěšným kadeřníkem.