2019 - Petřín

Odborná exkurze na Petřín

Dne 17. září se vydali žáci třídy HT4. zopakovat si své teoretické znalosti cestovního ruchu a průvodcovství v praxi. Cílem odborné exkurze byl pražský vrch Petřín, jeho zahrady, historické památky, technické zajímavosti i romantická zákoutí. Zajímavá byla již procházka přes Kampu a jízda lanovou dráhou. V letohrádku Kinských, zvaném Musaion, jsme si prohlédli národopisné sbírky Národního muzea ze všech historických regionů naší vlasti. Inspirativní pro nás byl výklad mladé, sympatické kurátorky Kateřiny. Ocenili jsme nejen její vědomosti a příjemný hlas, ale i to, že jí nescházel smysl pro humor. Podzimní sluníčko a fotogenické obláčky doplňovaly kouzelný pohled na Prahu z vyhlídkových plošin Petřínské rozhledny. Cestou přes Strahov k Loretě a na Pohořelec nás ohromovaly nejen daleké výhledy, ale i ceny v luxusních restauracích všude kolem.

Děkujeme pedagogům za odvahu a důvěru, s níž se s námi vydali na cestu, a SRPŠ za finanční příspěvek na vydařenou odbornou exkurzi.

Za třídu HT4. Martina Habrová a Josef Kurej