2019 exkurze Hradec Králové

Dne 17. dubna 2019 se žáci třídy HT3 vydali prohloubit si své znalosti maturitních předmětů cestovního ruchu na odbornou exkurzi do Hradce Králové. Exkurzi připravily a na studenty dohlížely paní Mgr. Zdeňka Palová a Mgr. Oldřiška Parmová. Po příjezdu jsme se vydali do samotného srdce věnného města k muzeu východních Čech, kde na nás čekala paní průvodkyně z informačního centra. Provedla nás kolem dominantních památek Hradce Králové i jeho parky a zákoutími. Podívali jsme se na Pražský most, areály škol, na vodní elektrárnu u jezu Hučák, obdivovali jsme architektonickou modernu Kotěry a Gočára. Prohlédli jsme si i katedrálu, chrám Nanebevzetí Panny Marie a morový sloup. Povídání o památkách a historii města nás velmi zaujalo obsahem i srdečnou formou projevu, paní průvodkyni jsme ocenili za její dvouhodinový výklad potleskem a poděkovali jí za to, že nám předala své zkušenosti a znalosti. V poledne jsme vystoupili na Bílou věž, a protože nám počasí opravdu přálo, viděli jsme Krkonoše, Orlické hory i Polabí jako na dlani. Po třinácté hodině nás čekala historička umění v Galerii moderního umění HK. Někteří z nás byli touto slečnou ohromeni dříve, než vydala první hlásku. Ukázalo se, že ví o umění i každém jednotlivém obraze opravdu mnoho. Většina z nás hodnotila návštěvu Galerie jako zlatý hřeb celé akce. Zpět do Liberce jsme dorazili znaveni, ale v pořádku a v dobré náladě. Chtěl bych poděkovat všem účastníkům za zájem, dochvilnost a dobrou reprezentaci školy a organizátorkám za uspořádání krásné odborné exkurze.
Za třídu HT3 Josef Kurej