2018-Plzeň

Ve čtvrtek 19. 4. se vydali studenti tříd HT2., HT3., NS1. a KG2. a KG3. na odbornou exkurzi do Plzeňského kraje. Jejich hlavním cílem byla návštěva pivovaru Plzeňský Prazdroj. Téměř dvouhodinovým výkladem, prohlídkou všech provozů, moderními technologiemi i tradičními prostory byli všichni nadšeni. Údiv vzbuzovaly především automatické linky, které pracovaly velice produktivně bez jakéhokoliv zásahu lidské síly. Obdiv a úctu si zasloužila i těžká, usilovná práce pivovarníků v dobách minulých. Na procházce historickým jádrem města jsme nemohli minout dominanty centrálního náměstí – katedrálu svatého Bartoloměje s nejvyšší gotickou kostelní věží v ČR, morový sloup s kopií slavné plzeňské Madony a sympatické moderní kašny inspirované velbloudem, chrticí a andělem ze znaku města Plzně. Zajímavá byla také architektura největší české synagogy, stejně tak kroje, keramika a další památky lidové kultury v Národopisném muzeu. Klášter Plasy, který jsme navštívili na závěr exkurze, nám připomněl genialitu a duchovní odkaz barokních architektů a výtvarných umělců. Ve všech objektech, kterými jsme prošli, jsme měli štěstí na vynikající a pro svůj obor nadšené průvodce, kteří mohou být naším vzorem.

Děkujeme vedení školy, že nám exkurzi umožnilo, a SRPŠ, že nám poskytlo příspěvek na dopravu. Budeme se snažit, aby se nově získané vědomosti odrazily na našich studijních výsledcích.

Za studenty výše zmíněných tříd Jakub Wrhel, HT 3.