2017-Harmonie

Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček

Letošní ročník celostátní kadeřnické a kosmetické soutěže Harmonie se konal 28. března 2017 v Brně. Soutěžící měli možnost si vybrat z několika kategorií. Účesová tvorba se skládala ze tří disciplín:
Dámská kategorie na živém modelu – Historický účes v moderním pojetí inspirovaný dobou císařovny Sissy
Dámská kategorie na cvičné hlavě – Historický účes v moderním pojetí inspirovaný dobou císařovny Sissy
Pánská kategorie – Elegantní pánský účes „Pompadour“
   Z našich žákyň 3. ročníku oboru kadeřník se letošního kola účastnily dvě dívky a to Naďa Naďová a Tereza Seifertová. Obě žákyně byly vybrány na základě úspěchu ve školním kole a postoupily na tuto republikovou soutěž s mezinárodní účastí.
   V tvrdé konkurenci slečna Tereza Seifertová vyhrála 1. místo v pánské kategorii a porazila tak 17 dalších soutěžících. Naďa Naďová se umístila v dámské kategorie na pěkném 12. místě.
   Soutěžící v pánské disciplíně měli za úkol vytvořit během 60 minut elegantní střih na pěšinku zvaný Pompadour. Dlouhé vlasy měly být nahoře elegantně vyčesané, boční a zadní partie pečlivě vystříhané bez použití stříhacího strojku, s možností vyholení pěšinky břitvou. Střih byl doplněn konečnou úpravou vyfoukáním vlasů a vhodným stylingem.

Za reprezentaci naší školy oběma dívkám i jejich modelům děkujeme.